Kursy na patent sternika motorowodnego we Wrocławiu

Kurs sternika motorowodnego Wrocław, kurs motorowodny Wrocław

Zdobądź nowe umiejętności zapisując się na wyjątkowy kurs motorowodny we Wrocławiu. Szkolenia odbywają się na dynamicznych motorówkach pod okiem doświadczonych instruktorów zespołu Aquilo24. Dzięki naszej ofercie zyskasz cenną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego prowadzenia szybkich jednostek pływających. Wybierz swój pakiet i skontaktuj się z nami w celu ustalenia dogodnego terminu. Szkolenia na sternika motorowodnego odbywają się w najlepszych marinach we Wrocławiu i trwają od kwietnia do listopada. Zdobądź patent ucząc się na dynamicznych motorówkach o mocy silnika 150 KM!

Kurs motorowodny

Sternik motorowodny - uprawnienia

 • sternik motorowodny posiada uprawnienia do prowadzenia jednostek motorowodnych, jachtów po wodach śródlądowych,
 • sternik posiada również uprawnienia do prowadzenie jednostek motorowodnych, jachtów o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mn (mil morskich) od brzegu, w porze dziennej,
 • osoby w wieku poniżej 16 roku życia maja prawo do prowadzenia jednostek motorowodnych, jachtów o mocy silnika do 60 kW (80 KM),
 • posiadając patent motorowodny możesz pływać na skuterach wodnych.

 

Kurs motorowodny Wrocław

Ceny i opłaty za patent sternika motorowodnego

 • Kurs motorowodny Premium: 1150 zł

Dodatkowo

 • Opłata egzaminacyjna: + 250 zł
 • Opłata za wydanie patentu sternika motorowodnego: + 50 zł

 

Zapisy na kurs motorowodny

Lepiej nie zwlekać i nie odkładać decyzji o zapisaniu się na kurs. Szkolenia, egzamin, dokumenty, oczekiwanie na patent - ten proces chwilę trwa. Czasem do tego dochodzą zdarzenia losowe, jak zamknięcie szlaku wodnego z powodu wysokiego stanu wody i nasze plany o pływaniu motorówką w te wakacje już się nie spełnią. Aby tego uniknąć podpowiadamy, jak to wszystko wygląda i na co warto zwrócić uwagę. Policzmy potrzebny czas od samego początku.

 • Najpierw szukasz informacji i sprawdzasz różne oferty kursów motorowodnych. Załóżmy optymistycznie, że tego samego dnia znajdujesz ofertę w sam raz dla Ciebie i zapisujesz się na kurs motorowodny.
 • Zapisałeś się i czekasz na wyznaczony termin. W naszym przypadku szkolenia zaczynamy we środy. Jeżeli miałeś szczęście, to do najbliższej środy poczekasz maksymalnie 7 dni. Jeżeli chętnych jest dużo, to tydzień czekania nie wystarczy.
 • Kurs zaczynasz od wykładów teoretycznych. Zajęcia odbywają się przez 2 dni po 2 godziny dziennie.
 • Ukończyłeś teorie i umawiasz się na pływanie, aby zdążyć na niedzielny egzamin. Tak, u nas egzaminy odbywają się w niedzielę. Najpierw piszesz test, aby zaliczyć teorię i tego samego dnia podchodzisz do egzaminu praktycznego. Uwaga! Egzamin na patent odbywa się pod warunkiem, że nie występują zdarzenia losowe i szlak wodny jest otwarty.
 • Zdałeś egzamin na patent sternika motorowodnego. Ten dzień jest wyjątkowy i panuje wielka radość. Teraz wystarczą już tylko formalności.
 • Do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego dostarczasz komplet dokumentów. Na ich stronie www wypełniasz formularz, uiszczasz opłatę za wydanie patentu, drukujesz wniosek, naklejasz swoje zdjęcie, podpisujesz wniosek, dołączasz dokument potwierdzający zdanie egzaminu na patent sternika motorowodnego. Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego znajduje się w Warszawie i dlatego najpierw udasz się na pocztę lub wezwiesz kuriera w celu dostarczenia dokumentów do Warszawy.
 • Wysłałeś dokumenty i czekasz na wydanie patentu. Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego ma na jego wydanie 30 dni i nie licz na szczęście, że Tobie uda się szybciej.

 

Ile trwa oczekiwanie na patent sternika motorowodnego?

Cały proces chwilę trwa i jak spóźnisz się z decyzją o zapisaniu na kurs motorowodny, to w te wakacje możesz już nie popływać. W normalnych i sprzyjających warunkach przyjmuje się 45 dni na zdobycie patentu sternika motorowodnego, ale tych dni może być więcej. Zapisując się na kurs na koniec czerwca, to prawdopodobnie patent sternika otrzymasz w 2 drugiej połowie sierpnia. Oczywiście jeżeli miałeś szczęście, na kursie było wolne miejsca, była sprzyjająca pogoda i nie zamknięto szlaku wodnego na 10 dni lub więcej.

Tak to wygląda więc nie zwlekaj. Jeżeli planujesz pływać motorówką, skuterem wodnym lub jachtem w te wakacje, to nie ma na co czekać!

 

Kontakt i zapisy 693649081

Atrakcje Wrocław

Atrakcje

Imprezy Wrocław

Imprezy

sposoby płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl