Rejs statkiem po Odrze Wrocław

Rejs statkiem Wrocław

Zapraszamy na wyjątkowy i malowniczy widokowo rejs statkiem pasażerskim po Odrze we Wrocławiu! Rejsy turystyczne odbywają się w sezonie od kwietnia do listopada, zaczynają się i kończą na przystaniach w pobliżu historycznego miejsca jakim jest Ostrów Tumski. Szczególnie zapraszamy na wycieczki małymi statkami,  które płyną szlakiem obejmującym najbardziej atrakcyjną część Wrocławia "Stare Miasto". Cena za bilet w sezonie 2023 wynosi 40 zł (ulgowy i grupowy), 50 zł (bilet normalny) i 55 zł (nocne pływanie).

 • rejsy statkiem po Odrze we Wrocławiu od kwietnia do listopada!
 • cena za 1 osobę (rejs 45 min.) od 40 zł do 55 zł!
 • rejsy dzienne i nocne z widokiem na Ostrów Tumski, wyspy oraz mosty!
 • najlepsze statki pasażerskie na rejsy turystyczne i wynajem!

Tylko mały statek do 12 i 50 osób płynie najpiękniejszym widokowo szlakiem Odry: Uniwersytet, most Pomorski, wyspa Słodowa, most Młyński - Wrocław Stare Miasto! Większe jednostki nie mieszczą się pod niskimi mostami i płynął w górę rzeki oddając się od centrum. 

Statki Wrocław

tel. 693649081

 

 

Rejs statkiem

 • promocja

Wycieczki po Odrze i wynajem statków

U nas zamówisz bilet na 45 min. wycieczkę po Odrze lub wynajmiesz statek pasażerski na imprezę we Wrocławiu. Zorganizujemy Twoje najlepsze urodziny, wieczór panieński a nawet spotkanie firmowe. Jest wiele okazji do świętowania i jeszcze więcej do podziwiania. Rejsy statkiem z widokiem na Ostrów Tumski dają niesamowite odreagowanie i są idealną odskocznią od codziennego zgiełku.

Wynajem statku we Wrocławiu

 • statek Pirat do 12 osób 
 • statek Korsarz do 12 osób 
 • statek Kaczuszka do 35 osób (imprezy biesiadne) lub 50 osób (rejsy turystyczne)
 • statek Rusałka 100 osób  (max 140 osób przy imprezach bankietowych)

Czytaj też: Pomysły na wieczór panieński we Wrocławiu

Zapytaj o rejs statkiem tel. 693649081

rejs statkiem Wrocław

 

Polecane przystanie we Wrocławiu

Zdecydowanie najlepsze przystanie na rejs statkiem we Wrocławiu znajdziesz w historycznej części miasta jakim jest Ostrów Tumski. Są to pełne uroku rejsy warte zobaczenia. Przy wyborze przystani pamiętaj, że nie wszystkie statki płyną w najpiękniejszą część miejską. Duże statki nie mieszczą się pod niskimi mostami i nie płyną po starym mieście. Bilet normalny i bilet ulgowy można kupić na przystani lub on-line z rezerwacją miejsca. Godziny rejsów zaczynają się od 11:00, a trasa rejsu odbywa się również w części miejskiej.

 

Nazwy przystani ze statkami, które płyną w część miejską i w górę rzeki w kierunku ZOO

 1. Przystań Piaskowa statek Kaczuszka
 2. Przystań Pod Mostem statek Korsarz, katamaran California i Miami
 3. Przystań Tumska statek Pirat i Gondola
 4. Przystań Miłości statek Gondola

 

Rozkład rejsów i ceny biletów 2023

Statki pływają 7 dni w tygodniu od kwietnia do listopada i kursują co godzinę zaczynając o 11:00. Ostatnie rejsy odbywają się po zachodzie słońca, a w weekendy w sezonie letnim warto skorzystać z rejsów nocnych.

 • bilet normalny: 50 zł
 • bilet ulgowy: 40 zł (przysługuje po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenta)
 • bilet nocny: od 55 zł
 • trasa rejsu statkiem "Wyspy Starego Miasta i 10 mostów Wrocławia"
 • czas rejsu: 45 min.

 

Zobacz także: Rejs statkiem Rusałka dla wycieczek szkolnych i dużych grup

 

rejs po Odrze Wrocław

 

Nocny rejs we Wrocławiu

Jeżeli chcesz zobaczyć prawdziwe atrakcje Wrocławia to koniecznie udaj się na nocny  rejs po Odrze. Wrocław nocą z perspektywy rzeki to zupełnie inne doznanie, którego nie doświadczysz w żadnym innym miejscu stolicy Dolnego Śląska. Wieczorny i nocny rejs odbywa się po zachodzie słońca i trwa około 45 minut. Najlepiej udać się na przystań Pod Mostem, gdzie odpływają małe klimatyczne statki. Statek Korsarz - liczba osób do 12. Statek Gondola - liczba osób do 12. Z tej samej przystani można odbyć rejs katamaranem - liczba osób do 11.

Kup bilet na nocny rejs po Odrze

Z sąsiadującej przystani "Piaskowa" odpływa statek Kaczuszka o dość nietypowej konstrukcji, która powstała w czasach PRL. Statek zabytkowy - liczba osób do 55, na pokładzie statku można kupić napoje i jest toaleta. Rejs odbywa się malowniczą trasą 10 mostów z licznymi iluminacjami. Podczas nocnego pływania zobaczysz między innymi most Grunwaldzki, most Pokoju, most Piaskowy, most Tumski. Na pokładzie statku panuje błogi klimat i życzliwa atmosfera, która towarzyszy od pierwszych do ostatnich chwil rejsu.

 

Polecamy: rejs katamaranem

 

nocny rejs po Odrze

Kontakt tel. 693649081

rejs statkiem rusałka
rejs statkiem kaczuszka
rejs statkiem viking
rejs katamaranem

 

Trasa rejsu katamaranem solarnym, California i statkiem

Najpierw płyniemy w górę rzeki w stronę Politechniki Wrocławskiej. Na prawym brzegu zobaczycie bulwar Xawerego Dunikowskiego, a na lewym historyczny Ostrów Tumski. Dalej mijamy wypożyczalnię sprzętu wodnego Zatoka Gondoli, most Pokoju, Urząd Wojewódzki, most Grunwaldzki, dom na wodzie. Po chwili zobaczycie Polinkę (kolejkę linową nad Odrą). Statek zawraca na wysokości Politechniki Wrocławskiej i płynie w stronę miasta. Gdy przekroczy czerwony most "Piaskowy" na lewym brzegu zobaczycie budynek Ossolineum, a chwile później Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Dalsza trasa rejsu to most Uniwersytecki, Wyspa Słodowa i Tamka, Hotel Plaza, Młyn Maria, Przejście św. Klary, Plac Bema, Most Młyński, Pomnik Papieża Jana XXIII, most Tumski.

Top oferta: wynajem katamaranu na prywatny rejs do 11 osób

 

Polecane przystanie na najlepsze trasy rejsu statkiem po Odrze

Najlepszy rejs po Odrze we Wrocławiu zaczyna się z przystani Tumskiej (przystań statków Pirat i Gondola), Piaskowej (przystań statków Kaczuszka i katamaran California) lub przystani Pod Mostem (przystań statków Korsarz i Gondola). Do wyboru mamy różne małe i duże jednostki, ceny biletu i godziny rejsów statków od 11:00 do 21:00.

Przystań Kardynalska i Tumska, Przystań ZOO, Przystań Zwierzyniecka - co je łączy?

Do 11 najważniejszych przystani we Wrocławiu należy Przystań Kardynalska. To właśnie z niej udamy się w rejs dużym statkiem Driada, który płynie z miasta na Przystań ZOO. Uwaga! Statek nie mieści się pod niskimi mostami i nie umożliwia podziwiania najciekawszej widokowo część szlaku wodnego - Wrocław Stare Miasto od strony Gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Z jednej strony to wielka strata a z drugiej ciekawy sposób na przedostanie się dużych grup z miasta do ZOO. Na pokładzie jest dużo miejsca, a dzieci mówią, że jest bardzo fajnie.

Do ZOO można też popłynąć małym, kameralnym statkiem, który kursuje z sąsiadującej Przystani Tumskiej (bulwar Piotra Włostowica 50-158 Wrocław) przy słynnym moście Tumskim. Po zwiedzaniu ZOO można pójść na Przystań Zwierzyniecką, którą też warto odwiedzić jeżeli chcemy wrócić do miasta. Wcześniej warto zadzwonić do armatora i umówić się na rejs.

 

Muzyczny rejs po Odrze statkiem wycieczkowym

Kilka razy w sezonie organizujemy rejsy wycieczkowe połączone z muzyką na żywo lub DJ. Całe przedsięwzięcie odbywa się na naszej największej jednostce, która pomieści nawet 140 osób. Muzyczny rejs po Odrze to wspaniała okazja do wyjątkowego relaksu i dobrze spędzonego czasu nad rzeką. Staramy się zapewnić jak najlepszą atmosferę i dodatki urozmaicające pobyt na statku - potrawy mięsne i warzywne z grilla i różnego rodzaju napoje. 

 
Obserwujcie nas w mediach społecznościowych, a jeżeli chcecie polecać swoim znajomym rejsy to zapraszamy do udostępniania postów z profilu facebook.

 

Atrakcje Wrocław

Atrakcje

Imprezy Wrocław

Imprezy

sposoby płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl