Rejs statkiem Wrocław [TOP 19]

Rejs statkiem Wrocław

Zapraszamy na wyjątkowy i malowniczy widokowo rejs statkiem pasażerskim we Wrocławiu. Rejsy turystyczne zaczynają się i kończą na przystaniach w pobliżu historycznego miejsca jakim jest Ostrów Tumski. Szczególnie zapraszamy na małe statki z przystani Tumskiej, Piaskowej, Miłości i Pod Mostem, które dodatkowo płyną szlakiem obejmującym bardzo atrakcyjną część miejską - szczególnie w nocy.

 

Statki pasażerskie Wrocław

tel. 693649081

 

Rejs statkiem

Wynajem statku na imprezę Wrocław Wynajem statku na imprezę Wrocław
Cena: 4 500,00 zł
( 1 godz. = 1 500,00 zł )
statek
zobacz więcej

Wycieczki po Odrze i wynajem statków pasażerskich

U nas zamówisz bilet na 45 min. wycieczkę po Odrze lub wynajmiesz statek pasażerski na imprezę we Wrocławiu. Zorganizujemy Twoje najlepsze urodziny, wieczór panieński a nawet spotkanie firmowe. Jest wiele okazji do świętowania i jeszcze więcej do podziwiania. Rejsy statkiem z widokiem na Ostrów Tumski dają niesamowite odreagowanie i są idealną odskocznią od codziennego zgiełku.

Wynajem statku

 • statek Pirat do 12 osób 
 • statek Korsarz do 12 osób 
 • statek Kaczuszka do 35 osób (imprezy biesiadne)
 • statek Rusałka 100 osób  (max 140 osób przy imprezach bankietowych)

Czytaj też: Pomysły na wieczór panieński we Wrocławiu

Zapytaj o rejs statkiem tel. 693649081

rejs statkiem Wrocław

 

Polecane przystanie

Zdecydowanie najlepsze przystanie na rejs statkiem we Wrocławiu znajdziesz w historycznej części miasta jakim jest Ostrów Tumski. Są to pełne uroku rejsy warte zobaczenia. Przy wyborze przystani pamiętaj, że nie wszystkie statki płyną w najpiękniejszą część miejską. Duże statki nie mieszczą się pod niskimi mostami i nie płyną po starym mieście. Bilet normalny i bilet ulgowy można kupić na przystani lub on-line z rezerwacją miejsca. Godziny rejsów zaczynają się od 11:00, a trasa rejsu odbywa się również w części miejskiej.

 

Godziny rejsów statkami

 • statki pływają 7 dni w tygodniu i kursują co godzinę zaczynając o 11:00. Ostatnie rejsy odbywają się po zachodzie słońca, a w weekendy w sezonie letnim warto skorzystać z rejsów nocnych
 • bilet normalny: 50 zł
 • bilet ulgowy: 40 zł (przysługuje po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenta)
 • bilet nocny: od 55 zł
 • trasa rejsu statkiem "Wyspy Starego Miasta i 10 mostów Wrocławia"
 • czas rejsu: 45 min.

 

Oto lista przystani ze statkami, które płyną na miasto i w górę rzeki w kierunku ZOO: 

 1. Przystań Piaskowa
 2. Przystań Pod Mostem
 3. Przystań Tumska
 4. Przystań Miłości
 5. Przystań Amfiteatralna

Zobacz także: Rejs statkiem Rusałka dla wycieczek szkolnych i dużych grup

 

rejs po Odrze Wrocław

 

Nocny rejs we Wrocławiu

Jeżeli chcesz zobaczyć prawdziwe atrakcje Wrocławia to koniecznie udaj się na nocny  rejs po Odrze. Wrocław nocą z perspektywy rzeki to zupełnie inne doznanie, którego nie doświadczysz w żadnym innym miejscu stolicy Dolnego Śląska. Wieczorny i nocny rejs odbywa się po zachodzie słońca i trwa około 45 minut. Najlepiej udać się na przystań Pod Mostem, gdzie odpływają małe klimatyczne statki. Statek Korsarz - liczba osób do 12. Statek Gondola - liczba osób do 12. Z tej samej przystani można odbyć rejs katamaranem - liczba osób do 11.

Kup bilet na nocny rejs po Odrze

Z sąsiadującej przystani "Piaskowa" odpływa statek Kaczuszka o dość nietypowej konstrukcji, która powstała w czasach PRL. Statek zabytkowy - liczba osób do 55, na pokładzie statku można kupić napoje i jest toaleta. Rejs odbywa się malowniczą trasą 10 mostów z licznymi iluminacjami. Podczas nocnego pływania zobaczysz między innymi most Grunwaldzki, most Pokoju, most Piaskowy, most Tumski. Na pokładzie statku panuje błogi klimat i życzliwa atmosfera, która towarzyszy od pierwszych do ostatnich chwil rejsu.

 

Polecamy: rejs katamaranem

 

nocny rejs po Odrze

Cenny  biletów

W sezonie do kwietnia do połowy października rejsy turystyczne odbywają się 7 dni w tygodniu. Standardowe godziny odpłynięcia statku zaczynają się od 11:00 i odbywają się co godzinę, aż do zachodu słońca. Bilet normalny w sezonie 2023 kosztuje 50 zł, bilet ulgowy przysługuje dzieciom szkolnym, studentom i seniorom. Cena biletu ze zniżką to 40 zł. Wycieczka statkiem obejmuje również poruszanie się po starym mieście i jest okazją do podziwiania wielu atrakcji Wrocławia. Najlepsze rejsy obejmują część miejską na odcinku od mostu Pomorskiego do Ostrowa Tumskiego, most Pokoju i dalej w kierunku Politechniki lub ZOO. Są to pełne uroku rejsy.

Dostępny rodzaj biletu

 • bilet normalny
 • bilet ulgowy
 • czas rejsu: 45 min.
 • godziny rejsów statkami: od 11:00, co godzinę.

 

Godziny rejsów na nocne pływanie

 • godz. 20:00, 21:00 (godziny rejsów od lipca do września)
 • bilet normalny 59 zł (bilet nocny)
 • bilet grupowy 50 zł (bilet nocny)
 • bilet ulgowy (brak)
 • bilet rodzinny (brak)
 • trasa rejsu statkiem "10 mostów"
 • czas rejsu: 45 min.

 

Kontakt tel. 693649081

 

rejs statkiem rusałka
rejs statkiem kaczuszka
rejs statkiem viking
rejs katamaranem

 

Trasa rejsu katamaranem solarnym, California i statkiem

Najpierw płyniemy w górę rzeki w stronę Politechniki Wrocławskiej. Na prawym brzegu zobaczycie bulwar Xawerego Dunikowskiego, a na lewym historyczny Ostrów Tumski. Dalej mijamy wypożyczalnię sprzętu wodnego Zatoka Gondoli, most Pokoju, Urząd Wojewódzki, most Grunwaldzki, dom na wodzie. Po chwili zobaczycie Polinkę (kolejkę linową nad Odrą). Statek zawraca na wysokości Politechniki Wrocławskiej i płynie w stronę miasta. Gdy przekroczy czerwony most "Piaskowy" na lewym brzegu zobaczycie budynek Ossolineum, a chwile później Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Dalsza trasa rejsu to most Uniwersytecki, Wyspa Słodowa i Tamka, Hotel Plaza, Młyn Maria, Przejście św. Klary, Plac Bema, Most Młyński, Pomnik Papieża Jana XXIII, most Tumski.

Top oferta: wynajem katamaranu na prywatny rejs do 11 osób

 

Polecane przystanie na najlepsze trasy rejsu statkiem po Odrze

Najlepszy rejs po Odrze we Wrocławiu zaczyna się z przystani Tumskiej (przystań statków Pirat i Gondola), Piaskowej (przystań statków Kaczuszka i katamaran California) lub przystani Pod Mostem (przystań statków Korsarz i Gondola). Do wyboru mamy różne małe i duże jednostki, ceny biletu i godziny rejsów statków od 11:00 do 21:00.

Przystań Kardynalska, Przystań ZOO, Przystań Zwierzyniecka - co je łączy?

Do 11 najważniejszych przystani we Wrocławiu należy Przystań Kardynalska. To właśnie z niej udamy się w rejs statkiem Driada z miasta na Przystań ZOO. Niedaleko od tego miejsca jest boczne wejście do ZOO. Statek Driada łączy te przystanie i kursuje od wiosny do jesieni. Na pokładzie statku jest dużo miejsca, a dzieci mówią, że jest bardzo fajnie. Kolejna atrakcja wodna w pobliżu ZOO to Przystań Zwierzyniecka, którą też warto odwiedzić.

 

FAQ

 • Czy rejsy odbywają się w dzień i w nocy?

Tak, w sezonie letnim od maja do września rejsy we Wrocławiu odbywają się w dzień i w nocy. Nasze statki pływają od godzin porannych do nawet 22.00. Wszystko zależy od dnia i pogody dlatego najlepiej jest do nas zadzwonić i zapytać o rejs w danym dniu. Na rejs dzienny kupisz bilet ulgowy, bilet normalny, bilet rodzinny i grupowy. Na rejs nocny kupisz bilet normalny lub bilet grupowy. Czas rejsu 45 min.

 • Ile trwa rejs statkiem Wrocław?

Turystyczny rejs statkiem po Odrze trwa około 45 min. Płyniemy szlakiem od miasta w stronę ZOO i wracamy na przystań, z której zaczynaliśmy rejs. Oferujemy pełne uroku rejsy, a statek kursuje co godzinę!

 • Czy popłynę małym statkiem z miasta do ZOO?

Tak, nasze mniejsze statki do 12 osób pływają z miasta "Przystań Tumska" lub "Przystań Pod Mostem" do przystani "Za ZOO" na tyłach ZOO.

 • Czy mały statek płynie z ZOO do miasta?

Nie, ze względu na brak wolnych miejsc nasze statki nie zabierają turystów wracających z ZOO do miasta. Jedynie startując z miasta możemy zabrać turystów do ZOO, ale z powrotem niestety już nie.

 • Ile kosztuje rejs statkiem Wrocław 2023?

Koszt (cena) zakupu biletu na turystyczny rejs statkiem we Wrocławiu w sezonie 2023 jest następujący:

 1. Bilet normalny: 50 zł
 2. Bilet ulgowy: 40 zł
 3. Bilet seniorski: 40 zł
 4. Cena biletu grupowego: 40 zł/os.
 • Ile kosztuje nocny rejs po Odrze?

Cena biletu za nocny rejs po Odrze we Wrocławiu wynosi 50 zł. Są to najpiękniejsze rejsy z widokiem na oświetlony Ostrów Tumski i zabytkowe mosty.

 • Ile kosztuje wynajem statku we Wrocławiu?

Cena wynajmu statku we Wrocławiu zależy od wielości jednostki. W sezonie 2023 ceny zaczynają się od 500 zł za 1 godz. Zapytaj o turystyczny rejs statkiem Rusałka tel. 693649081.

 • Wycieczki statkiem, co wybrać?

Zarówno katamaran jak i Gondola to małe jednostki do 11 i 12 osób, idealne na wycieczki po Odrze. Katamaran jest bardziej nowoczesny, a Gondola ma swój niepowtarzalny klimat. Wycieczki statkiem to jedna z najlepszych atrakcji Wrocławia.

 
Jeżeli chcecie polecać rejsy statkiem to zapraszamy na nasz profil na facebooku. Pełne uroku rejsu tylko na małych statkach!

Zapraszamy także na muzyczny rejs po Odrze statkiem wycieczkowym

 

Zatoka Gondoli Wrocław

Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wodnego "Zatoka Gondoli". Najlepszą opcją na uzupełnienie wrażeń nad Odrą jest samodzielne pływanie motorówką, lub kajakiem.

Czytaj więcej o wypożyczalni sprzętu wodnego "Zatoka Gondoli"

 

Atrakcje Wrocław

Atrakcje

Imprezy Wrocław

Imprezy

sposoby płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl